post-title HAYATA GÜLÜMSE! 2019-01-30 21:22:52 yes no Posted by

HAYATA GÜLÜMSE!

                                               HAYATA GÜLÜMSE! Sadece gülümse ve geç. O zaman gör hayatın cennet bahçelerini, işit kahkahaların enerji dolu sesini ve hisset bedeninin tüy kadar hafif oluşunu. Gerilmek ve kasılmak hiç kimseyi huzura kavuşturamadı bu güne kadar. Oysa gülümsemek en katı yüreklere su serpen, en kapalı gönüllere giden yolların katalizörüdür. Ve gülümsemek, hayatta çoğu insanın yapamadığı pozitif […]

Posted by

                                               HAYATA GÜLÜMSE!

Sadece gülümse ve geç. O zaman gör hayatın cennet bahçelerini, işit kahkahaların enerji dolu sesini ve hisset bedeninin tüy kadar hafif oluşunu. Gerilmek ve kasılmak hiç kimseyi huzura kavuşturamadı bu güne kadar. Oysa gülümsemek en katı yüreklere su serpen, en kapalı gönüllere giden yolların katalizörüdür. Ve gülümsemek, hayatta çoğu insanın yapamadığı pozitif enerji dolu onurlu bir eylemdir. Gülümse güneşin doğuşuna, gülümse ayın batışına, gülümse sana ‘’günaydın’’ diyenlere… Ve gülümse sana selam vermeyenlere… Gülümse sabah ‘sabah işine kavuşmak için koşturana ve akşam işinden yorgun dönene. Gülümse uçan kuşlara, kuşları kovalayan kedilere, kediyi kovalayan köpeklere.  Göster büyüklüğünü ve göster bütün samimiyetini, içtenliğini. Kimseye kin, nefret içinde olmadığını gülümseyerek göster sadece. Gülümse hayatına girene ve çıkana, kapını çalana ve vedalaşana. Gülümse akşam girerken eve çoluk çocuğuna ve sabah çıkarken seni işine uğurlayan eşine.

Ve bol ‘bol gülümse. Çünkü bir gülümseme için yüzümüzde on yedi kas çalışırken, somurtmak için kırk üç kas geriliyor. Demek ki, bir gülümseme, bir somurtmaya göre çok daha kolay gerçekleşmektedir. Öyleyse, bize kolay gelen gülümsemeyi daha çok tercih edelim. Gülümsemenin açamayacağı hiçbir kapı yoktur. Gülümsemenin ulaşamayacağı hiçbir yürek yoktur. Oysa asık bir surata her kapı kapanır, her yol yokuş yukarı çıkmaya başlar.

Latest News on Your Doctor's Blog

Loading…